KULTURALNY ODJAZD

Jesteśmy filią samorządowej instytucji kultury – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, która została otwarta 26 lutego 2022 roku.

Nasza siedziba mieści się w wyjątkowym miejscu, w murach zabytkowego Dworca Kolejowego w Smolcu, wybudowanego w 1892 roku. Ta lokalizacja nadaje niebanalny charakter naszym przestrzeniom, tworzy niepowtarzalny klimat wydarzeń odbywających się na naszej scenie.

W swojej ofercie mamy obecnie ponad 40 kursów w 60 grupach zajęciowych, które różnią się poziomem zaawansowania lub docelową grupą wiekową. W ubiegłym roku kulturalnym z zajęć stałych korzystało prawie 500 uczestników. Od poniedziałku do piątku w naszych zajęciach biorą udział maluchy, dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy – obecność każdej z tych grup wpływa na międzypokoleniowy aspekt naszej działalności, a także ubogaca nasz dom kultury. Prowadzący nasze zajęcia to kadra kreatywnych, energicznych oraz wykwalifikowanych profesjonalistów.

Od momentu otwarcia, do końca 2023 roku zaprosiliśmy naszych odbiorców na ponad 100 wydarzeń. Były to między innymi koncerty, spektakle, wernisaże, warsztaty, rozgrywki sportowe, półkolonie, potańcówki, kabarety, stand-upy, maratony taneczne oraz ogniska. Gościliśmy między innymi Czesława Mozila, Mikromusic Acoustic Trio, Zbigniewa Zamachowskiego, Marka Piekarczyka i Golden Life.

Filia GOKiS w Smolcu: Miejsce dostępne.

Integruje lokalną społeczności, jest przestrzenią rozwoju wyobraźni, kreatywności, talentów oraz pasji. Nasza oferta skierowana do wszystkich grup wiekowych. Organizujemy międzypokoleniowe wydarzenia i działania. Odwiedzają nas zróżnicowani odbiorcy: tutejsi, okoliczni i przyjezdni.
Proponujemy odbiorcom różnorodne działania z pogranicza kultury, sztuki, rozrywki, sportu.